İslami Sohbet Siteleri


2011 yılında yayın hayatına başladı. Bu site İslami sohbetle ilgili merak edilen ve tenkit konusu olan her türlü konuya Kur’an hakikatleri ile cevap verme gayesiyle açılmıştır.Dinisohbetodalari.com Sitenin kuruluş sloganı “Doğru İslami sohbet ve İslamiyete yakışır doğrulukda dini sohbet yapmak insanlara göstermek” şeklinde tercih edilmiştir.Bugün itibariyle her gün on binlerce insana pek çok farklı dünya diliyle hizmet veren devasa bir ilim merkezine dönmüştür. Bu sitemiz şu anda yüz bini aşkın soru - cevap arşivine sahip olup, benzer amaçla hizmet eden binlerce siteye de kaynak teşkil etmektedir...

DİNİ CHAT SİTELERİ

Son on bir yıl içerisinde online islami arkadaşlık hizmeti veren siteler en azından türkiye genelinde'de normal bir etkinlik haline geldi. Bugünlerde neredeyse herkes bu sitelere üye; bir kez denediklerini söyleyen Halle Berry ve Adele'den, teyzenize, babaanneme ve sabah metroda işe giderken boş elbise askıları gibi sallanıp duran kalabalıkların yarısına kadar.,Bu sayfada islam adına birşeyler paylaşarak, hem islamı yayma hem de islam hakkında bilmediklerimizi öğretmek amacıyla bilgi paylaşımında bulunan siteleri sizlere paylaşmak istiyorum. Her site kendi adına yazdıklarından sorumludur. Burda ki paylaştığımız sitelerin neler paylaşabileceği konusunda bir fikrimiz olmadığından bu sitelerle ilgili herhangi bir olumsuz durumda bizi yargılamamanızı temenni ediyoruz....

Neden daha fazlasını yapmak istemeyiz? DİNİ SOHBET

islami siteler Bir Fatiha, yanına 1-2 süre ile ben Müslümanım namazlarımı kılıyorum demek yeterli mi? Neden daha fazlasını yapmak istemeyiz..

Hiç vaktiniz yok mu bir şeyler öğrenmek için, 24 saati harcayan işler mi var? Ufak tefek bir kaç bilgi ile birkaç sure ezberleyip ibadetlerimizi yerine getirmemiz mümkün müdür? Kur’an o kadar büyük bir bilgi denizi ki her gün ne kadar öğrenirseniz öğrenin tam anlamı ile öğrenmemiz mümkün değildir. En azından gereken kadar bir bilgi öğrenmemiz şart. Eksik veya yanlış bilgilerle ibadet etmek kendimizi kandırmak gibidir. ..

Dert etme Dua et. Hz. Mevlana

Sanal dünya içerisinde, dini hassasiyet taşıyan ve bu hassasiyetler içerisinde dini sohbetin Her derdin çözümü Allah’ta gizlidir. Ya çözer yada sınamak için erteler. Yada daha da zorlaştırır. Bazı dertler o kadar ağırdır ki duanın yanında büyük bir sabırda gerekir. Allah inanın acımasız değil O, bize bizden daha merhametlidir. Siz yürekten inanıyorsanız her şeyin bir mükafatının olacağını da bilirsiniz. Belki bu dünyada belki ahirette. Bakara Suresi 153. ayette mealen Allah şöyle buyurmuş "Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allahtan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir." Dua etmek, sabretmek ve namaz kılmak dertler için en iyi ilaçlar. mobil dini sohbet Kimi ölmek ister bir an önce ya derdinden ya da Allah’a bir an önce kavuşmak için. Kimi yaşamak ister dünya zevki ya da daha fazla ibadet için. Çoğu kişi ölümden cehenneme gideceğim korkusuyla değil yok olacağım diye korkar. Bilmez ki Allah ile olduktan sonra ömür de hoştur ölümde... Dünya hayatı kısa olduğu için ölümü pek kimse istemez, ama bu dünya da ebedi kalsalardı inanın ki çabucak sıkılırlardı. Evrenin yaratılması da yok olması da belli bir düzenin var olduğunun kanıtıdır..

Dini Chat sitemize ister web üzerinden yani masa üstü yada leptop gibi cihazlarınızla bağlanın isterseniz Mircte Mirc programımızı indirerek kolay hızlı güvenli bir şekilde sohbet odalarımıza bağlanın dilerseniz mobil akıllı cihazlarınızla internetinizin olduğu her yerden sohbet odalarımıza bağlanıp keyifli ortamda sohbet etmenin keyfini bizlerle yaşayın.

Ölü toprak onlar için bir delildir

Dini Sohbet sitemiz yetişkin bireyler için açılmış bir sohbet sitesidir. Eğer 18 yaş altındaysanız lütfen web sitemizi ziyaret etmeyiniz. Tespiti halinde süresiz bir şekilde uzaklaştırılırsınız.

Web sitemizde siyaset ve benzeri tartışma yaratacak konular ile alakalı sohbet tamamen yasaktır.

Dini Chat sitemizin amacı ücretsiz bir şekilde sohbet hizmeti sunmak nezih kaliteli bir ortam yaratmaktadır.

Sıkça Karşılaşılan Sorunlar

islami Chat Sitesine Nasıl Girerim ?
Google arama motoruna yada internet tarayıcınıza dinisohbetodalari.com yazarak hızlı ve güvenilir bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Sohbete Girmek Ücretlimi ?
Hayır tabikide Dini Sohbet sitemiz ilk açıldığı günden bu yana tamamen sizlere ücretsiz sohbet hizmeti vermektedir ve bu şekildede devam etmektedir.

Dini Mobil Sohbet

Dini islami Chat Yasin 33. ayette Yüce Allah şöyle buyuruyor "Ölü toprak onlar için bir delildir. Biz, onu diriltir ve ondan taneler çıkarırız da onlardan yerler." Ölü toprak hiç bir işe yaramıyor gibi görünüyor. Fakat bir tohum atıyorsun ondan nice güzellikte ürünler çıkıyor. Nasıl olduğunu bile anlamıyoruz. Küçücük bir tohum baktığınızda hiç bir işinize yaramıyor. Onu toprağa ekiyorsunuz birde bakmışsınız size bir çok ürün vermiş. Mazlum toprak biz ona nice işkenceler yapıyoruz kirletiyoruz, kullanılmaz hale getiriyoruz o bize yine de fazla fazla ürün veriyor. Allah ayetinde bize çok büyük bir nimet verdiğini açıklıyor. Toprağımızın değerini bilmemiz ve şükretmemiz gerekir.

Dini Sohbet Uygulama