İslami Sohbet Siteleri

İslami Sohbet Siteleri

Etiketler islami sohbet, dini sohbet, islami chat, dini chat
islami sohbet İslami Sohbet Siteleri
Kategori dini-sohbet
Hit 0
Yazar eFe

İslami Sohbet Siteleri Hakkında Detaylar

İslam,a uygun Dini sohbetler yapmanin incelikleri, isLami sohbet sitemize giren ziyaretçilerimizden gelen sorular, gündelik yaşamda karşılaşılan olayların dini boyutları Cuma Sohbetleri,nde ele alınıyor sizde Seviyli islami sohbet sitesi arayişi İçersinde iseniz İşte sizlere 7/27 doyasiya Sohbet etme firsati

 

Sohbet Ortamının Düzen ve Tertibi

İslam nezafet ve nezaket dinidir. Bu sebeple müslümanın beden, elbise ve çevre tamizliğine dikkat etmesi, kalbini her nevi günahtan temizlemesi ve insanlara davranışllarında nezaket kurallarına uyması edebdendir.

Peygamberimiz (asm) nezafetin, nezaketin ve edebin her nevine azami olarak uymuştur. Ona kemaliyle benzemek elbette mümkün değildir; ancak mümin sünnetine ne derece uyarsa o derece mükemmel bir insan ve hakiki bir müslüman olur.

Peygamberimizin (asm) bir yere gelişi kokusundan belli olurdu. (Darimi, Mukaddime, 10.) Temizliği yanında güzel kokuya da değer verirdi. “Bana namazi kadınlar ve güzel koku sevdirildi” (Ahmed b. Hanbel, Müsned, 3:128.) buyururdu. Abdest aldığı zaman misvak kullanırdı. “Ümmetime zor gelmeyeceğini bilseydim her namaza hazırlandıkları zaman misvak kullanmalarını emrederdim” (Buhari, Cuma, 8.) demiştir.

Peygamberimiz (asm) saçı ve sakalı dağınık olanlara saçlarını ve sakallarını düzeltmelerini emrederdi. (Muvatta, Şa’r, 7.) Üzerinde kirli elbiseyle dolaşan birini görünce “Bu zât elbisesini yıkayacak su bulamıyor mu?” diye ikaz ettirirdi. (Ebu Davud, Libas, 14; Nesai, Ziynet, 60.)

Peygamberimiz (asm) çevre temizliğine, mescidin ve odasının tertip ve düzenine de çok dikkat ederdi. “Şüphe yok ki Yüce Allah temizdir, temizliği sever. İkramı boldur, ikramı sever. Cömerttir, cömertliği sever. Artık evlerinizin çevresini temiz tutun.” (Tirmizi, Edeb, 41; Önder ÇAĞIRAN, Tıbbi Nebevi, İstanbul -1996, s. 216.) buyururlardı.

Sohbet edecek olanlar da nezâfet, nezâket, tertip, düzen ve zerâfet gibi inceliklere dikkat etmeleri şarttır.

İslami Sohbet Siteleri Size Neler Sunmaktadır?

İslam bilginleri kalplerinde katılık ve akıllarında karışıklık olanların gerçek alimlerin meclislerine katılmaları ile kalp katılıklarının giderileceği ve akıllarının düzeleceği, ilimlerinin ve ahlakî meziyetlerinin artacağını söylemişler, ‘Eşler arasında iletişim nasıl olmalıdır? Aile içindeki görev paylaşımında nelere dikkat edilmesi gerekir? Kardeşler arasındaki sevgi bağı nasıl güçlendirilir? Aile içi huzuru korumak için okunacak dua var mıdır?Sohbet odalarında sizleri bekleyen öncelikle anlık binlerce kullanıcı bulunuyor. Çeşitli kanallardan oluşmakta olan sohbet sitesi, arayışlarınıza yön vermek için ideal muhabbet ortamı sağlamaktadır. Çeşitli oyun ve yarışma kanalları ile ödül oyunlarına katılabilir, kazanmanız durumunda ücretsiz vip üyelik veya süreli yetkili admin gibi ödüller sunmaktayız. Canlı İlahi dinlemek için #radyo kanalında tecrübeli dj arkadaşlar yayın yapmaktadır. Sohbet ederken İlahi yayın akışını dinleyebilirsiniz. Sevdiklerinize İlahiler armağanında bulunabilirsiniz. İslami Arkadaşlık ve Dini sohbet arayışında bulunan internet kulanıcılarına özgü her türlü alternatif düşünülerek itina ile güncelleme yapılmaktadır.

Sohbette Neler Konuşulmalı

Sohbette neler konuşulması gerektiğini yüce Allah Kur’ân-ı Kerimde bize öğretmiştir. Özellikle ahir zamanda nasıl davranmamız gerektiğini “Asr Suresinde” şöyle haber verir.

“Asra yemin olsun ki insanlar hüsrandadır. Ancak iman edenler, salih amel iileyenler, insanlara hakkı ve sabrı tavsiye edenler müstesnâ!” (Asr Suresi, 103: 1-3.)

Ayrıca sohbetlerde ma’ruf, yani herkesin bildiği iyilikler emredilmeli, kötülükler yasaklanmalıdır. Nitekim Kur’an-ı Kerim Ümmet-i Muhammed için “Sizler insanların içinden çıkarılmış hayırlı bir ümmetsiniz; marufu emreder, münkerden nehyedersiniz” (Âl-i İmran Suresi, 3: 110.) buyurur.

Yine mümin erkek ve kadınların birbirlerinin dostu olduğu ve bu dostluğun da iyiliği emretmek ve kötülüğü yasaklamak sayesinde olduğu gibi devamının da buna bağlı olduğunu “Mü’min erkek ve kadınlar birbirlerinin dostudur; birbirlerine iyiliği emreder, kötülüğü yasaklarlar” (Tevbe Suresi, 9: 71.) buyurur.

Abdullah b. Revâha (ra) bir gün arkadaşlarına “Gelin kardeşlerim bir müddet oturup imanımızı tazeleyelim ve güçlendirelim” dedi. Arkadaşları “Bu nasıl sözdür, biz zaten imanlıyız!” dediler. Ancak oturup Kur’an-ı Kerimde varlıkların Allah’a delil olduğunu anlatan ayetlerden bir kısmını okudular.

Abdullah b. Ravaha’nın (ra) “İmanımızı güçlendirelim!” sözünü anlamayan bir sahabi peygamberimize (asm) bu durumu anlattı. Peygamberimiz (asm) ona “Allah Abdullah b. Ravaha’ya rahmet etsin! O meleklerin sevdiği ve methettiği zikir meclislerini çok sever” buyurdular. (Ahmed b. Hanbel, Müsned, 3: 265.)

YORUM YAP


Sıradaki Dini sohbetler

 • Geveze islami Sohbet Geveze islami Sohbet Haydi sizde geLin Bu Geveze Sohbet, Chat odalarinda az gevezelik edelim,islami sohbet sitelerinde Sohbet Esnasında Gevezelik Yapmak için İslami Sohbet Odaları Gerçekten arayıpta bulamadığınız islami sohbet etme imkanina erişebılmeniz lazim,her islami sitede geveze lık edilmez,geveze islami sohbet. Geveze Sohbet. Geveze Sohbet Siteleri Sohbet siteleri son zamanların en sevilen sosyal medya platformları arasında yer almaktadır
 • Dini Sohbetler Dini Sohbetler Dini Sohbetler,Dini sohbet Sitesi Dini sohbet Odaları Sesli Dini Sohbet siteleri Etkili Dini Sohbetler Yazılı dini sohbetler Dini sohbet odaları seviyeli Kadınlarla ilgili Dini Sohbetler yazılı İlahi sohbet,Türkiyede dini sohbet odaları ile sizlere hizmet vermekteyiz islami arkadaşlık sitesi, seviyeli islami sohbet odası hizmeti vermekteyiz,En Güvenilir Dini Sohbetler İle Dolu Takva İlim İslami Konuların Konuşulduğu İslam Alimlerinin Vaazlarının Bulunduğu Bulamadığınız İslami İlim Takva Meclisi Vaazları Ve Videoları Dini Sohbet Sitemizde
 • kelebek sohbet kelebek sohbet Sohbet için en uygun islami Chat platformuna hoş geldiniz,Kelebek sohbet ile ücretsiz chat yapınkelebek sohbet, kelebek chat, kelebek sohbet odaları, chat sohbet, kelebek çet, sohbet siteleri, chat yap, sohbet kanalları
 • islami evlilik chat islami evlilik chat Evlilik aşamasına gelindiği zaman birçok kişi çevresinde evlenebileceği doğru kişilerin olmamasından yana şikayet etmektedir. Bu tarz durumlarda çevrenizde aradığınız kişiyi bulamadığınız artık internet üzerinden yeni kişilerle tanışmayı tercih edebilirsiniz,en ciddi evlilik sitesi olan islami evlilik siteleri sizlere yeni bedava arkadaşlık ve mobil chat imkanı,isLami Evlilik ve isLami sohbet odaları sizlere seviyeli ve dini mobil sohbet imkanı sunmaktadır
 • Mobil islami Sohbet Mobil islami Sohbet Mobil islami Sohbet ,Mobil cihazlarımızdan İsLami sohbet odalarimiza giriş yapmanız mümkün olmakla birlikte lütfen kurallar çerçevesinde Dini sohbet ediniz,En çok ziyaret edilen Mobil islami sohbet sitesi içerisinde yüzlerce arkadaşlık ve dostluklar sizleri bekliyor.
 • Güzel Sözler 2021 Güzel Sözler 2021 Güzel Sözler 2021 - Kısa, Uzun Anlamlı, Özlü Sözler ve Sevgiliye En Güzel Sözler,Saç diplerimden tırnak uçlarıma kadar kırgınım sana. Eğer aşk yalansa acısı neden bu kadar gerçek. Saçının bir teline dünyalar feda olsun kalbin hep benimle dolu olsun
 • İslamda Evlilik uzerine Dini sohbet İslamda Evlilik uzerine Dini sohbet islami Açıdan Düğün Nasıl Olmalı, evlilik üzerine dini sohbet, evlilik üzerine dini sohbetler,İslamda Evlilik uzerine Dini sohbet İslamda evlilik anlayışı,İslam dini, evliliğe büyük önem vermiştir.Evliliğinizi iyi götürmek istiyorsanız, 1 Hatalı olduğunuzda itiraf edin, 2 Haklı olduğunuzda susmayı bilin.
 • Sohbet odaları Sohbet odaları Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok mobil sohbet siteleri seçeneği ile sohbet odaları ücretsiz chat sohbet siteleri hizmeti sunar,Canlı Sohbet Odaları, chat üzerine ücretsiz hizmet veren her türlü cihaz ile kesintisiz sohbet edebilme olanağı sunan mobil sohbet siteleri sizlerle
 • Sohbet odasında Radyo Dinlemek Sohbet odasında Radyo Dinlemek islami sohbet sitelerinde ilahiler dinleyerek Radyo ya eşlik etmek.Sizler bizlerle iken şarkılar ile çok uzaklara giderek hediye ettiğiniz kişilerin kalbine dokunabiliyorsunuz. Uzakları o anda yakın edebiliyor yanınızda hissediyorsunuz. Dini Radyolar, Dini Radyo, Dini radyo dinle, Canlı dini radyo dinle, ilahi, ilahiler, En güzel ilahiler, Sohbetler, Dini Sohbetler
 • İslami Sohbet Kanal7 İslami Sohbet Kanal7 Yeni nesil İslami Sohbet Kanal 7 Chat Odaları Dinisohbetodalari.com üzerinden Kanal7 Sohbet sitesinde İlahiler eşliğinde 7/24 kesintisiz islami Sohbetler yapabileceğiniz en eski ve seviyeli dini bilgi paylaşım sitesidir, İslami Sohbet Odaları sizlere Kanal7 Sohbet hizmeti sunan Kanal7 Chat Odaları ile Müslüman ümmeti birleştiren dini sohbet sitesine szileride beklıyoruz