Sohbet Odası Çeşitleri

Java, hızlı sohbet, sesli sohbet ve her birinin avantaj ve dezavantajları dahil olmak üzere çeşitli çevrimiçi sohbet odalarının açıklaması.

Bugün çevrimiçi ortamda birkaç tür sohbet odası varyasyonu var. Java, Flash, Mirc ve not kutuları içerir.

Java Sohbet odaları

Şimdiye kadar en yaygın ve popüler sohbet betiği java’ya dayanıyor. Java ücretsiz olarak kullanılabilir ve bugün satılan hemen hemen her bilgisayarla birlikte gelir. Bir Java sohbet odasını kullanmak için tarayıcınızda Java’nın etkinleştirilmiş olması gerekir (bazı kişiler güvenlik nedeniyle Java’yı kapatmıştır). Java’yı açmak için, örneğin tarayıcınızda ayar özelliğini bulmanız gerekecektir. Internet Explorer veya Firefox.

Java sohbet odaları hızlı bir şekilde yüklenir ve kullanımı oldukça hızlıdır, bazıları daha eski bir bilgisayar kullanıyorsanız ve Java sürümünüz eski ise, çok meşgul sohbet odalarında biraz gecikme olabilir. Java ve bilgisayarınız için yeni yayınlanan Java güncellemeleri Java.com adresinden ücretsiz olarak indirilebilir.

Flash Sohbet odaları nelerdir?

Flash sohbet, daha popüler hale gelen sohbet odalarının yükseltilmiş bir sürümüdür. Flash sohbet odaları, bir web sitesine entegre edilmiş olan Adobe / Macromedia Flash Player istemcisi tarafından desteklenmektedir. Tüm çevresinde yüksek kaliteli flaş kullanılarak daha yumuşak tasarım ve performans elde edilebilir. Flash Chat odaları, Adobe Macromedia Flash Player’in bilgisayarınıza yüklenmesini gerektirir. Bilgisayarınızda yüklü değilse, flash player’ı (ve player güncellemelerini) Adobe.com’dan ücretsiz olarak alabilirsiniz.

IRC Sohbet odaları

IRC veya Internet Relay Chat , dünyanın dört bir yanındaki insanların kanallarda veya özel olarak buluşabileceği ve konuşabileceği gerçek bir çok kullanıcılı sohbet ağıdır. Bilgisayarınızdaki bir IRC istemcisini kullanarak, sırayla birkaç IRC ağından birine bağlı olan bir IRC sunucusuna bağlanırsınız. Ağların, onlardan sohbet edebileceğiniz on binlerce kişiye kadar herhangi bir yeri vardır. IRC, dünya çapında internetteki ilk sohbet sistemlerinden biriydi. Daha fazla bilgi için IRC sohbeti ile ilgili makalemize bakın.

Mirc

MIRC, internet röle sohbet sistemini (IRC) kullanmanıza izin veren küçük bir bilgisayar programıdır, yazılımı bilgisayarınıza indirebilir ve yazılımı dünyadaki çeşitli sunuculara bağlanmak, sohbet kanallarına erişmek için kullanabilirsiniz.

MIRC’nin bir kopyasını nereden alabilirim

Mirc chat’in son sürümünü www.mirc.com adresindeki mirc ana sayfasından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir